2019-01-21

Warszawa. Atrakcje "Zimy w mieście" czekają na uczniów.

Od poniedziałku, 28 stycznia, warszawscy uczniowie będą bezpiecznie, aktywnie i ciekawie spędzać wolny czas korzystając z wielu atrakcji programu "Zima w mieście". Warszawa zaplanowała dla swoich najmłodszych mieszkańców dwa tygodnie obfitujące w zajęcia edukacyjno-wychowawcze, naukowe, kulturalne i sportowe.

- Już za tydzień uczniowie zaczynają ferie, a wraz z nimi startuje kolejna edycja lubianego przez naszych młodych mieszkańców programu "Zima w mieście". Dzieci, które nie wyjeżdżają w tym czasie z miasta, będą kreatywnie i przede wszystkim bezpiecznie spędzać wolny czas korzystając z wielu atrakcji i różnorodnych zajęć. Co istotne, wciąż trwają zapisy, także zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w programie i świetnej zabawy w gronie rówieśników podczas dwutygodniowej zimowej przerwy - mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Dokładnie za tydzień rozpocznie się jeden z najbardziej wyczekiwanych przez uczniów momentów w roku szkolnym - ferie zimowe. Ich początek to również start warszawskiego programu "Zima w mieście", adresowanego do wszystkich uczniów, przebywających w tym czasie w stolicy.

Warszawa przygotowała dla swoich najmłodszych mieszkańców bogatą i różnorodną ofertę bezpłatnych aktywności, m.in. zajęcia edukacyjne, artystyczne, kulturalne i sportowe. Atrakcje będą zorganizowane w szkołach, obiektach sportowych, centrach i ośrodkach kultury, klubach i innych podobnych placówkach.

Miejsca dla wszystkich uczniów


W ubiegłym roku w ciągu dwóch tygodni zimowego wypoczynku z programu skorzystało 10 tysięcy uczniów. Łącznie młodzi warszawiacy odwiedzili placówki 64 tysięcy razy, co oznacza, że każdego dnia z atrakcji korzystało średnio blisko 6,5 tys. dzieci. W ramach tegorocznej edycji programu, miasto zaplanowało ponad 11 tysięcy miejsc w 110 feryjnych placówkach edukacyjnych, w tym w ośmiu szkołach specjalnych (dla uczniów z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego czeka około 300 miejsc).

Feryjne placówki edukacyjne będą działały przez pięć dni w tygodniu, w godz. od 7.00-8.00 do 16.00-17.00, zapewniając opiekę nad najmłodszymi uczniami. Opiekunowie będą również chodzić z dziećmi na wycieczki, seanse filmowe, spektakle teatralne, lekcje muzealne czy też na spotkania z ciekawymi ludźmi.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Rodzice muszą zapłacić jedynie za posiłki, z których korzystają wszystkie dzieci z punktów dziennego pobytu. Podobnie jak w poprzednich latach, opłata wynosi 7 zł za dwa posiłki. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły są zwolnieni z opłat także w ferie.

Nadal trwa rekrutacja do programu. Zapisy prowadzone są przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń, który dostępny jest tutaj.

Zajęcia specjalistyczne i edukacyjno- kulturalne


Dla grup zorganizowanych oraz uczestników indywidualnych - młodzieży, która sama przemieszcza się po Warszawie, stolica przygotowała różnorodną ofertę zajęć. W sumie, uczniowie będą mieli do dyspozycji 132 specjalistyczne punkty feryjne w młodzieżowych domach kultury, ogniskach pracy pozaszkolnej, ogrodach jordanowskich, bibliotekach, szkołach, oraz w dzielnicowych i miejskich ośrodkach sportu i rekreacji. Uczniowie mogą brać udział w kilku różnych zajęciach w ciągu jednego dnia.

Na uczestników "Zimy w mieście" czeka mnóstwo atrakcji. Niezmiennie obok jednostek miejskich, takich jak Muzeum Warszawy, Miejski Ogród Zoologiczny czy Muzeum Karykatury, w organizację programu włączyły się również m.in. Muzeum Narodowe, czy Zamek Królewski.

Sportowa "Zima w mieście"


Warszawa przygotowała dla swoich najmłodszych mieszkańców szereg zajęć sportowych i rekreacyjnych. Na uczniów czeka 50 obiektów w miejskich oraz dzielnicowych ośrodkach sportu i rekreacji. Wśród nich są pływalnie, hale sportowe, kręgielnie, ścianki wspinaczkowe, korty tenisowe oraz lodowiska. "Zima w mieście" to również atrakcje w ponad 30 przyszkolnych salach, halach i boiskach. Młodzież bezpłatnie, pod okiem instruktorów i trenerów, będzie doskonalić swoje umiejętności. Odbywać się będą również różne turnieje oraz zawody.

W ośrodku "Solec" (ul. Solec 71) uczniowie zagrają w tenisa stołowego oraz wezmą udział w ogólnorozwojowych zajęciach na hali sportowej. Ćwiczenia odbywać się będą od poniedziałku do piątku.

Nauka pływania, pływanie rekreacyjne i rywalizacja w różnych grach oraz zajęciach sportowych to propozycje ośrodków "Namysłowska" (ul. Namysłowska 8) i "Grzybowska" (ul. Grzybowska 35A). Aktywności sportowe będą dostępne od poniedziałku do piątku.

Dzieci i młodzież mogą korzystać bezpłatnie z basenu i pływania rekreacyjnego oraz zajęć rekreacyjnych (zabawy, konkursy) także w ośrodkach "Rozbrat-Jutrzenka" (ul. Rozbrat 26), "Inflancka" (ul. Inflancka 8) oraz "Polonia" (ul. Konwiktorska 6), ). Wodne atrakcje będą dostępne od poniedziałku do piątku.

W ośrodku "Szczęśliwice" (ul. Drawska 22), w dni powszednie młodzi amatorzy sportów zimowych będą rozwijać umiejętności jazdy na nartach i deskach snowboardowych.

Na Torze Łyżwiarskim "Stegny" (ul. Inspektowa 1), od poniedziałku do piątku, najmłodsi pod okiem doświadczonych instruktorów będą mieli szansę nauki i doskonalenia swojej jazdy na lodzie.

Wszystkich fanów łyżwiarskich ósemek, piruetów i innych figur zapraszamy na lodowisko przed Pałacem Kultury i Nauki oraz do Ośrodka "Moczydło" (ul. Górczewska 69/73). Dla mniej doświadczonych łyżwiarzy dostępne będą pomocnicze "pingwinki".

W Parku Kultury w Powsinie (ul. Maślaków 1) zorganizowane grupy z feryjnych placówek edukacyjnych, jak co roku, będą bezpłatnie korzystać z kręgielni w godz. 9.00-13.00. Nad zabawą będzie czuwał instruktor. Dzieci i młodzież, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, będą mogli indywidualnie skorzystać z toru w godz. 13.30-16.00. Przez całe ferie, w dni powszednie, w godz. 10.00-15.00 grupy zorganizowane mogą korzystać z wypożyczalni sprzętu zimowego - sanek oraz nart biegowych.

Urozmaiceniem oferty sportowo-rekreacyjnej są zajęcia ogólnorozwojowe z elementami gry w siatkówkę plażową, zorganizowane przez Akademię Sportów Plażowych Monta. Zajęcia odbywać się będą w obiekcie przy ul. Zaruskiego 12, gdzie znajduje się hala z trzema ogrzewanymi boiskami z piaskiem najwyższej jakości i prawdziwymi palmami. Ćwiczenia będą dostępne od poniedziałku do piątku.

W większości obiektów obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc dla grup. W przypadku uczestników indywidualnych przed udaniem się do placówki warto zadzwonić i sprawdzić dostępność obiektu w wybranym terminie.

Atrakcje dzielnicowe


Oprócz atrakcji przygotowanych przez ośrodki miejskie, każda z dzielnic zaprasza do korzystania z oferty swoich obiektów. W najbliższej okolicy można spędzić czas na doskonaleniu umiejętności sportowych, takich jak nauka pływania, gra w piłkę nożną czy siatkową. Uczniowie mogą wziąć udział również w różnorodnych zajęciach edukacyjnych czy warsztatach artystycznych. Oferta dostosowana jest do wieku i zainteresowań uczestników. Z zajęć mogą korzystać zarówno uczestnicy indywidualni, jak i grupy zorganizowane.

Szczegółowe informacje dotyczące programu ?Zima w mieście? realizowanego w poszczególnych dzielnicach są dostępne na stronach internetowych dzielnic oraz u koordynatorów programu. Lista koordynatorów znajduje się tutaj.

Bezpieczne ferie


Nieodłącznym elementem "Zimy w mieście" są zajęcia edukacyjne przeprowadzane przez Straż Miejską m.st. Warszawy i Komendę Stołeczną Policji. W trosce o bezpieczeństwo młodych mieszkańców stolicy, podczas programu "Zima w mieście" strażnicy miejscy proponują uczniom udział w programie "Bezpieczni zimą w mieście". Realizowane będą zajęcia edukacyjne w formie dyskusji, konkursów, gier i zabaw. Podczas warsztatów strażnicy omówią m.in. zasady udzielania pierwszej pomocy, procedury powiadamiania służb ratunkowych czy zasady zachowania w sytuacjach zagrożenia. Zajęcia będą również okazją do udziału w atrakcjach o charakterze sportowym, a także utrwalających zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy przy współpracy z Komisariatem Rzecznym Policji i strażą miejską zrealizowało spot promujący bezpieczne zachowanie w czasie zimowego wypoczynku, przestrzegający przed wchodzeniem na lód.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy zakupiła ze środków finansowych miasta trzy mobilne symulatory zagrożeń pożarowych, które umożliwią przeprowadzenie pilotażowych zajęć edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży. Warsztaty będą dotyczyły bezpieczeństwa pożarowego, promocję ochrony przeciwpożarowej oraz ogólnego bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży wczesnoszkolnej.

Kontrola autobusów


Jak co roku inspektorzy ITD oraz policjanci kontynuują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci wypoczywających w czasie ferii zimowych. Już od piątku, 25 stycznia, na parkingu przy hali Torwar będą kontrolować stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców oraz niezbędne dokumenty.

Posterunek kontrolny na parkingu przy hali Torwar przy ul. Łazienkowskiej będzie obsługiwany przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego i policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KSP.

Kontrole, poza wskazanymi dniami i godzinami, dokonywane będą na podstawie zgłoszenia do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji pod numerami telefonów: 22 603 77 55 - całodobowo oraz 22 603 77 18 - w godz. 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku.

Za pośrednictwem strony internetowej www.bezpiecznyautobus.gov.pl można także sprawdzać czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

Muzyczna podróż przez cztery pory roku


Musical "Muzyczna podróż przez cztery pory roku" będzie zwieńczeniem Feryjnych Otwartych Spotkań Artystycznych - FOSA 2019. Wystąpi w nim 100 uczestników warsztatów artystycznych, prowadzonych w czasie ferii zimowych w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej. Musical jest opowieścią o rodzinie, przyjaźni i radości płynącej ze wspólnego spędzania czasu. Scenariusz powstał na kanwie piosenek skomponowanych przez Krystynę Kwiatkowską. Reżyserem i autorem scenariusza jest Cezary Domagała.

Program "Zima w mieście" jest organizowany i finansowany przez m.st. Warszawę. Koszty organizacji tegorocznej edycji szacowane są na blisko 3 mln zł.

Szczegółowe informacje na temat programu "Zima w mieście" dostępne są na stronie www.edukacja.warszawa.pl.

Patronami medialnymi "Zimy w mieście" są Radio ESKA oraz Super Express.

/ um.warszawa.pl /
fotorelacja  915
fotorelacja  951
fotorelacja  958
fotorelacja  948


toportal production



herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałów oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2019 TOPORTAL



 

Szanowny Użytkowniku!


Aby móc korzystać z niniejszego portalu niezbędna jest Twoja zgodna na instalację w Twojej przeglądarce "plików cookies". Proces ma związek z elementarną funkcjonalnością portalu. W cookies przechowywane są informacje o wspomnianej wyżej zgodzie oraz ewentualna fraza wpisana w wyszukiwarce.

Dla celów statystycznych gromadzone są jedynie adresy odwiedzanych stron bez jakiegokolwiek powiązania z danym użytkownikiem. Dołożono wszelkich starań by wszelkie procesy miały charakter jawny, a użytkownik miał całkowitą kontrolę nad utrwalonymi danymi (COOKIEs) - w portalu nie są wykorzystywane sesje.

W każdej chwili możesz zmienić swoją decyzję poprzez usunięcie plików cookies w swojej przeglądarce. Jeśli nie zgadzasz się na instalację plików cookies, w myśl obowiązujących przepisów prosimy o opuszczenie niniejszego portalu.

POLITYKA PRYWATNOŚCI ORAZ COOKIES
Informacje ogólne

Niniejszy dziennik wydawany jest przez TOPORTAL PRODUCTION Tomasz Staszewski z siedzibą w Raciborzu przy ul. ks. Stanisława Staszica 9 lok.2, 47-400 Racibórz (NIP: 6391163642,email:redakcja@toportal.pl) zwanym dalej WYDAWCĄ.
Polityka prywatności oraz cookies

Niniejszy portal wykorzystuje technologię cookies. Proces ma związek z elementarną funkcjonalnością portalu. W ramach cookies przechowywane są informacje:
- status zgody dotyczący niniejszej polityki prywaatności oraz cookies
- zakodowana ewentualna fraza, wpisana przez użytkownika w wyszukiwarce portalu

Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika (w przeglądarce internetowej) pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest WYDAWCA.

W kontekście połączeń www, dla celów statystycznych, WYDAWCA gromadzi jedynie adresy odwiedzanych stron bez jakiegokolwiek powiązania z danym użytkownikiem. Oznacza to, iż WYDAWCA nie zapisuje w bazie danych jakichkolwiek informacji identyfikujących użytkownika. Ponadto w portalu nie są wykorzystywane sesje.

Niezależnie od powyższych faktów, pewne dane mogą być rejestrowane niezależnie przez firmę hostingową (nr. ip). W związku z powyższym WYDAWCA zawarł stosowną umowę POWIERZENIA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH z firmą hostingową H88 S.A. z siedzibą w Poznaniu, ul. Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000612359, NIP: 7822622168.

Administratorem danych osobowych jest WYDAWCA.

Zgodnie z RODO, każdemu użtykownikowi przysługuje prawo do:
- dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii
- korekty swoich danych
- usunięcia, ograniczenia lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania
- przenoszenia danych
- wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Kontakt z WYDAWCĄ został zawarty na wstępie niniejszego dokumentu.

WYDAWCA zastrzega sobie prawo do naniesienia zmian w niejszym dokumencie. Każdorazowa zmiana skutkować będzie koniecznością wyrażenia przez Użytkownika akceptacji zamieszczonej treści (wyskakujące okno).