TOPORTAL nr 20260614
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
POWRÓT
POWRÓT
Czwartek, 23-01-2025

Finał WOŚP już w niedzielę.

Nieprzerwanie od 33 lat w Warszawie gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Już w niedzielę na ulicach stolicy będzie można spotkać setki wolontariuszy wspierających fundację, a na błoniach PGE Narodowego na głównej scenie wystąpią m.in. Mery Spolsky, Renata Przemyk i Lordofon.

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy łączy Polki i Polaków, a Warszawa wspiera to niezwykłe przedsięwzięcie od lat. Kieruję wielkie podziękowania do wszystkich warszawianek i warszawiaków oraz Polek i Polaków za zaangażowanie w finał WOŚP. Wszyscy korzystamy z tego, co kupuje Orkiestra. Także moim dzieciom sprzęty oznaczone serduszkiem pomagały w powrocie do zdrowia, za co bardzo dziękuję. Do zobaczenia w niedzielę! - mówił powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

W konferencji prasowej ze względów zdrowotnych nie wziął udziału Jerzy Owsiak, prezes WOŚP. W jego imieniu odczytano list, w którym przekazał, jak będzie wyglądał tegoroczny finał.

- Działamy pełną parą, żeby przygotować 33. finał WOŚP. Przez cały rok intensywnie pracujemy realizując to, co wcześniej zaplanowaliśmy - zakupy sprzętu medycznego oraz prowadzenie programów medycznych. Finał to ogromne przedsięwzięcie i wiąże się z pracą 120 tys. wolontariuszy, którzy mając nasze piękne kolorowe puszki i identyfikatory poświęcają swój czas, żebyśmy wspólnie mogli pomóc dzieciom chorym onkologicznie i hematologicznie. Finałowa niedziela to też fantastyczne pospolite ruszenie, a lokalne sztaby w Polsce i na świecie ciągle zaskakują nas swoim niesamowitymi pomysłami - przekazał Jerzy Owsiak, prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Bardzo dziękuję prezydentowi m.st. Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu za pomoc w organizacji logistyki naszego wydarzenia - dodał Jerzy Owsiak.

Władze Warszawy grają z WOŚP

W tym roku prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski zaprosi zwycięzcę licytacji na rzecz WOŚP do warszawskiej pracowni kulinarnej CookLab. Będzie to okazja do przygotowania wspólnego dania, ale także do rozmowy z prezydentem stolicy i miłego spędzenia czasu. Aukcja internetowa na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy potrwa do 27 stycznia 2025 r.

14 sierpnia ubiegłego roku w Warszawie odbyło się wielkie piłkarskie święto - mecz o Super Puchar UEFA 2024. Na Stadionie PGE Narodowym zagrali Real Madryt, zwycięzca Ligi Mistrzów i Atalanta Bergamo, zwycięzca Ligi Europy. Na aukcję WOŚP trafiła niezwykła pamiątka z tego wydarzenia - statuetka pucharu UEFA Super Cup, którą wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska otrzymała od prezydenta UEFA Aleksandra Ceferina. Zwycięzca aukcji otrzyma również monetą kolekcjonerską. Licytować można do 27 stycznia 2025 r.

Na aukcję WOŚP trafił też rejs Chudym Wojtkiem, czyli specjalnym spulchniaczem, który pomaga utrzymać dno Wisły w odpowiednim stanie. Wycieczka po rzece odbędzie się w towarzystwie wiceprezydenta m.st. Warszawy Tomasza Menciny oraz marynarza, który opowie o tym, jak na co dzień wygląda praca na pokładzie Chudego Wojtka. Aukcja potrwa do 27 stycznia 2025 r.

Zmiany w organizacji ruchu


W tym roku główna scena, gdzie odbędą się koncerty, ponownie stanęła na błoniach PGE Narodowego. Obowiązuje tam zakaz zatrzymywania. Pozostawione samochody mogą zostać wywiezione na koszt właściciela. Część ograniczeń przy drogach wewnętrznych - na północy i południu błoni - będzie obowiązywała do poniedziałku 27 stycznia. Dłużej, bo do niedzieli, 2 lutego, kierowcy nie zaparkują obok nasypu kolejowego oraz od strony alei Zielenieckiej. Centralna część parkingu pozostanie niedostępna do poniedziałku, 10 lutego.

W sobotę i niedzielę, 25 i 26 stycznia, nie będzie można wjechać na błonia PGE Narodowego. Zakazy wjazdu zostaną ustawione od strony ulic Zamoyskiego, Sokolej i Wybrzeża Szczecińskiego.

Zmiany w ruchu zostaną wprowadzone również podczas 19. Biegu WOŚP "Policz się z cukrzycą". W sobotę, 25 stycznia, zawodnicy będą mieli do pokonania pięciokilometrową trasę ulicami: Siwca, Wybrzeże Szczecińskie, przez most Świętokrzyski (zawrócą przy Wybrzeżu Kościuszkowskim), Wybrzeże Szczecińskie w kierunku Portu Praskiego (gdzie zawrócą), Zamoście, Sokolą (nawrót) i z powrotem Wybrzeżem Szczecińskim i "starą" Sokolą. Start o godzinie 12:00 z błoni PGE Narodowego.

Więcej informacji na stronie: wtp.waw.pl.


PUBLIKUJ NA FB

Czytaj także:


Informacje dotyczące województwa mazowieckiego dostępne są na profilu:
https://mazowieckie.toportal.pl
Informacje dotyczące Warszawy dostępne są na profilu:
https://warszawa.toportal.pl
prezydent.pl

Szanowny Użytkowniku!


Aby móc korzystać z niniejszego portalu niezbędna jest Twoja zgodna na instalację w Twojej przeglądarce "plików cookies". Proces ma związek z elementarną funkcjonalnością portalu. W cookies przechowywane są informacje o wspomnianej wyżej zgodzie oraz ewentualna fraza wpisana w wyszukiwarce.

Dla celów statystycznych gromadzone są jedynie adresy odwiedzanych stron bez jakiegokolwiek powiązania z danym użytkownikiem. Dołożono wszelkich starań by wszelkie procesy miały charakter jawny, a użytkownik miał całkowitą kontrolę nad utrwalonymi danymi (COOKIEs) - w portalu nie są wykorzystywane sesje.

W każdej chwili możesz zmienić swoją decyzję poprzez usunięcie plików cookies w swojej przeglądarce. Jeśli nie zgadzasz się na instalację plików cookies, w myśl obowiązujących przepisów prosimy o opuszczenie niniejszego portalu.

POLITYKA PRYWATNOŚCI ORAZ COOKIES
Informacje ogólne

Niniejszy dziennik wydawany jest przez TOPORTAL PRODUCTION Tomasz Staszewski z siedzibą w Raciborzu przy ul. gen. Jarosława Dąbrowskiego 39 lok.1, 47-400 Racibórz (NIP: 6391163642,email:redakcja@toportal.pl) zwanym dalej WYDAWCĄ.
Polityka prywatności oraz cookies

Niniejszy portal wykorzystuje technologię cookies. Proces ma związek z elementarną funkcjonalnością portalu. W ramach cookies przechowywane są informacje:
- status zgody dotyczący niniejszej polityki prywaatności oraz cookies
- zakodowana ewentualna fraza, wpisana przez użytkownika w wyszukiwarce portalu

Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika (w przeglądarce internetowej) pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest WYDAWCA.

W kontekście połączeń www, dla celów statystycznych, WYDAWCA gromadzi jedynie adresy odwiedzanych stron bez jakiegokolwiek powiązania z danym użytkownikiem. Oznacza to, iż WYDAWCA nie zapisuje w bazie danych jakichkolwiek informacji identyfikujących użytkownika. Ponadto w portalu nie są wykorzystywane sesje.

Niezależnie od powyższych faktów, pewne dane mogą być rejestrowane niezależnie przez firmę hostingową (nr. ip). W związku z powyższym WYDAWCA zawarł stosowną umowę POWIERZENIA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH z firmą hostingową H88 S.A. z siedzibą w Poznaniu, ul. Franklina Roosevelta 22, 60-829 Poznań, wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000612359, NIP: 7822622168.

Administratorem danych osobowych jest WYDAWCA.

Zgodnie z RODO, każdemu użtykownikowi przysługuje prawo do:
- dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii
- korekty swoich danych
- usunięcia, ograniczenia lub wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania
- przenoszenia danych
- wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Kontakt z WYDAWCĄ został zawarty na wstępie niniejszego dokumentu.

WYDAWCA zastrzega sobie prawo do naniesienia zmian w niejszym dokumencie. Każdorazowa zmiana skutkować będzie koniecznością wyrażenia przez Użytkownika akceptacji zamieszczonej treści (wyskakujące okno).