2017-05-19

W Łodzi odbył się pierwszy w historii Kongres Sejmików Województw RP.Historyczne spotkanie samorządowców z całej Polski odbyło się w Łodzi. Prawie 500 radnych ze wszystkich województw odpowiedziało na zaproszenie Marka Mazura (PSL). Przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego jest inicjatorem i pomysłodawcą inicjatywy. Zebrani wspólnie dyskutowali o sytuacji samorządów i destrukcyjnej polityce PiS.

Wśród zebranych był Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL. – Bardzo dziękuję za ideę Sejmiku sejmików, która zrodziła się tutaj – rozpoczął swoje przemówienie lider ludowców. – Jej inicjatorem jest Marek Mazur, który wbrew wszystkiemu dążył do tego spotkania – podkreślił.

– Idea tego spotkania wynika z podstawowej wartości, zakodowanej w DNA Ludowców – wolności. Nie ma prawdziwej wolności bez świadomej samorządności. Nie ma wolności bez zasady pomocniczości, która przekazuje kompetencje najbliżej obywatela. Ona jest ostoją demokracji – mówił Kosiniak-Kamysz.

Lider ludowców wskazał na zagrożenia płynące z polityki obecnego rządu. – Dzisiaj samorządność jest zagrożona! Zabiera się ją poprzez projekty poselskie. Bez konsultacji przechodzą zmiany zabierające kompetencje samorządom. Nie ma możliwości budowania Polski na polityce nakazowo-ukazowej z Warszawy – wskazywał.

Prezes PSL zwrócił się także bezpośrednio do zebranych radnych z PiS. – Nie zgadzajcie się na prawo proponowane przez waszą partię, które mówi że nie jesteście godni zarządzać waszymi Małymi Ojczyznami. Czy w Warszawie wiedzą lepiej czego potrzeba mieszkańcom Podkarpacia czy Pomorza – dopytywał.

/fot.arch.redakcji/

Źródło: psl.plherb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL