2017-05-18

Racibórz na Europejskim Kongresie Gospodarczym.Europejski Kongres Gospodarczy (ang. European Economic Congress, EEC) –
to jedno z ważniejszych wydarzeń gospodarczych Europy Środkowej odbywające się w Katowicach. Kongres jest organizowany przez grupę Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości. Uczestniczą w nim osobistości znane z polityki, biznesu, nauki, ekonomii i mediów.

Europejski Kongres Gospodarczy trwa trzy dni, w trakcie kórych odbywają się debaty i eventy towarzyszące z udziałem gości z Polski i z zagranicy. Kongres to także znakomita okazja do promocji własnego biznesu, a w przypadku samorządów - swoich terenów inwestycyjnych. Myśl, która przyświecała pomysłodawcom Kongresu to tworzenie fundamentów pod wspólne działanie europejskich przedsiębiorców i promowanie wśród nich wartości, które budują gospodarkę Unii Europejskiej. Stąd każdego roku Europejski Kongres Gospodarczy jest znakomitą okazją do tego, by prozmawiać o najważniejszych problemach zjednoczonej Europy.

Europejski Kongres Gospodarczy to 132 sesje, 700 prelegentów, niemal 12 tysięcy godzin debat. W tm roku obrady zdominowały kwestie związane z wyjściem Wielkiej Brytanii ze struktur Unii Europejskiej, kryzysem modelu liberalnej demokracji i kryzysem współczesnego kapitalizmu w ogóle, a także wartościach postindustrialnych, które budują świat gospodarki młodego pokolenia.

Nie zabrakło również dyskusji wokół sytuacji na rynku pracy, służby zdrowia czy świata finansów. Jak co roku uczestnicy kongresu pochylili się również nad sprawami związanymi z impementacją nowoczesnych technologii w życie nowoczesnej gospodarki oraz możliwościami inwestycji w czasach sporego ryzyka związanego z labilną sytuacją gospodarczo - polityczną w wielu węzłowych punktach świata. Kongresowi towarzyszył po raz drugi European Start-up Days, który stanowi formułę współpracy pomiędzy start-upami, inwestorami a organizacjami wsparcia biznesu.

Na Kongresie zaprezentowało się również Miasto Racibórz. Na naszym stoisku wystawowym zostały zaprezentowane tereny inwestycyjne, które miasto ma do zaoferowania biznesowi. Kongres był także okazją do rozmów z potencjalnymi inwestorami, obserwacją nowoczesnych metod promocji gospodarczej zarówno tych, które odnoszą się do sektora publicznego, jak i prywatnego, a także do podpatrzenia dobrych praktyk innych podmiotów w dziedzinie prowadzenia swojej działalności inwestycyjnej.

/fot.arch.redakcji/

/ raciborz.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL