2017-10-09

Rozbita grupa przestępcza czerpiąca korzyści majątkowe z prostytucji kobiet.Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku prowadzi śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie zajmowali się czerpaniem korzyści majątkowych z prostytucji kobiet.

Zatrzymania w agencjach towarzyskich

W toku śledztwa policjanci z Zarządu w Białymstoku CBŚP, przy wsparciu antyterrorystów z SPAT KWP w Białymstoku oraz funkcjonariuszy BOA KGP, weszli do dwóch agencji towarzyskich oraz kilku mieszkań na terenie Białegostoku.

W trakcie przeszukań, w jednym z pomieszczeń, ujawniono i zabezpieczono nielegalną broń palną oraz 100 sztuk amunicji.

Podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty

Zatrzymano sześć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie podejrzani są o czerpanie korzyści majątkowych z sutenerstwa i stręczycielstwa. Po doprowadzeniu zatrzymanych do Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej usłyszeli oni zarzuty.

Wobec mężczyzny podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą oraz trzech członków tej grupy Sąd Rejonowy w Białymstoku, na wniosek prokuratora, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Na przestępczym procederze w ciągu ostatnich 6 lat lider grupy mógł zarobić ponad 1,3 miliona złotych. Członkowie tej grupy, w zależności od pełnionej funkcji, mogli zarobić kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy złotych.

Sprawa ma wielowątkowy charakter. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Źródło: pk.gov.plherb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL