2017-10-08

Minister Kwiatkowski na IV Konwencie Morskim w Gdyni.W imieniu Prezydenta RP, minister Adam Kwiatkowski uczestniczył w sobotę w inauguracji roku akademickiego 2017/2018 w Akademii Morskiej w Gdyni. Następnie wziął udział w IV Konwencie Morskim.

Podczas uroczystego rozpoczęcia roku akademickiego Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP odczytał list prezydenta Andrzeja Dudy.

Przed ludźmi nauki, ale też przed politykami, twórcami kultury i przedsiębiorcami stoi dziś wielkie, pilne zadanie. Musimy zintensyfikować rozwój cywilizacyjny Polski. Nie będzie to możliwe bez reorganizacji systemu szkolnictwa wyższego oraz sposobu zarządzania instytucjami naukowymi. Uważam to za jeden z priorytetów polityki naszego państwa” – napisał prezydent.

Potem minister Kwiatkowski wziął udział w IV Konwencie Morskim, podczas którego w imieniu Prezydenta RP wręczył Zbigniewowi Wysockiemu Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi dla rozwoju gospodarki morskiej oraz za podejmowaną z pożytkiem dla kraju działalność państwową i społeczną”.


/fot.arch.redakcji/

/ Prezydent.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL