2017-05-18

Jesteśmy zdeterminowani, by program zmian w służbie zdrowia zakończył się sukcesem."Pacjent jest w centrum i to jest naszym głównym celem. Nowoczesna medycyna, ukierunkowana na człowieka, na pacjenta, na pracownika służby zdrowia, który musi ciężko pracować, by nieść pomoc innym" – powiedziała premier Beata Szydło podczas otwarcia zmodernizowanej Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Szefowa rządu podziękowała i pogratulowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania najnowocześniejszego w kraju ośrodka diagnostyki i leczenia chorób serca.
Poprawić dostępność usług medycznych

Beata Szydło podkreśliła, że Wojskowy Instytut Medyczny to miejsce łączące dwie płaszczyzny będące priorytetem jej rządu – bezpieczeństwo i zdrowie pacjenta.

"Jesteśmy zdeterminowani, żeby program zmian w służbie zdrowia, który został rozpoczęty przez nasz rząd, zakończył się sukcesem, który będzie mierzony poprawą dostępności do usług medycznych dla pacjentów" – zaakcentowała premier.

Podkreśliła, że zależy jej na tym, by osoby trafiające pod opiekę służby zdrowia mogły czuć się bezpiecznie, otrzymać niezbędną pomoc oraz były zadowolone ze świadczonych usług medycznych.
Pacjent w centrum uwagi

"Oczywiście zawsze zmiana systemu, poszukiwanie dobrych rozwiązań, kierunków, w których powinniśmy pójść, wymaga determinacji, poświęcenia i pokory wobec zmian, które się wprowadza" – oceniła Beata Szydło. Premier podkreśliła także potrzebę monitorowania stopnia realizacji celów, aby stale poprawiać system opieki zdrowotnej w Polsce. "Pacjent jest w centrum i to jest naszym głównym celem. Nowoczesna medycyna, ukierunkowana na człowieka, na pacjenta, na pracownika służby zdrowia, który musi ciężko pracować, by nieść pomoc innym" – mówiła premier.
Realizacja pasji zawodowych i naukowych

Beata Szydło, zwracając się do pracowników Wojskowego Instytutu Medycznego, zaznaczyła jak ważny dla rządu jest ich rozwój zawodowy." Pracujecie w niezwykle trudniej, odpowiedzialnej dziedzinie. Życzę państwu, aby na tym oddziale można było realizować najbardziej ambitne cele zawodowe, by spełniały się państwa oczekiwania, abyście mogli realizować swoje pasje naukowe" – mówiła.

Premier skierowała także kilka słów do młodych adeptów medycyny. Poprosiła, by mierząc się z trudnym i odpowiedzialnym zawodem, myśleli o swoich karierach. "My zaś zrobimy wszystko, abyście realizowali je w Polsce" – oznajmiła szefowa rządu.

Zwróciła uwagę, że zmiana systemu opieki zdrowotnej i wprowadzane reformy służą temu, by każdy miał poczucie, że spełniają się jego oczekiwania i aby dostępność usług medycznych dla pacjentów była jak najwyższa.

99 % pacjentów to osoby spoza wojska

Klinika Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego funkcjonuje nieprzerwanie od ponad 50 lat. Składa się z dwóch oddziałów - Kardiologii Interwencyjnej oraz Kardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny, Pododdziału Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, Poradni Kardiologicznej oraz wyspecjalizowanych pracowni diagnostycznych i zabiegowych. Rocznie leczonych jest w niej około 5000 pacjentów.

Jak podkreślił szef Ministerstwa Obrony Narodowej, 99% leczonych w niej osób jest spoza wojska. Nadmienił także, iż modernizacja została w przeważającej mierze sfinansowana przez kierowany przez niego resort.

Antoni Macierewicz poinformował, że do realizacji projektu przyczynili się pracujący nad budżetem na rok 2008 profesor Zbigniew Religa, ówczesny minister zdrowia, i Aleksander Szczygło, ówczesny minister obrony narodowej.

Szef MON zapowiedział także rozpoczęcie dyskusji nad powstaniem i realizacją Narodowego Programu Walki z Chorobami Niewydolności Serca.

/fot,arch.redakcji/

/ premier.gov.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL