2018-05-16

Czterech mężczyzn tymczasowo aresztowanych w związku z uprowadzeniem dla okupu.Prokuratura Okręgowa Warszawa – Praga w Warszawie nadzoruje śledztwo przeciwko Sebastianowi B., Adrianowi K., Patrykowi S. oraz Michałowi S. podejrzanym o wzięcie zakładnika, następnie przetrzymywania go w celu przekazania pieniędzy w kwocie 100.000,00 złotych (czyn z art. 252 § 1 kk w zb. z art. 282 kk w zw. z art. 11 § 2 kk.).

Do zdarzenia doszło w marcu 2015 r. we Wrocławiu. Między mężczyznami zajmującymi się popełnianiem oszustw doszło do konfliktu. Postanowili uprowadzić przedsiębiorcę uczestniczącego w procederze tzw. „prania brudnych pieniędzy” pochodzących z dokonanych wcześniej przestępstw, celem uzyskania okupu.
Stosowali przemoc i grozili zamachem na życie

Wobec obecnie czterdziestojednoletniego pokrzywdzonego – mieszkańca Wrocławia, podejrzani stosowali przemoc, a także grozili zamachem na jego życie. W związku z powyższym inna osoba, która posiadała kwotę 100.000 złotych pochodzącą z jednego z oszustw zdecydowała się oddać ją podejrzanym. Okup został przekazany już dzień po uprowadzeniu.

Podejmowane w toku śledztwa działania prokuratorów Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie oraz funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji doprowadziły w połowie kwietnia 2018 r. do przedstawienia Sebastianowi B. (36 lat), Adrianowi K. (37 lat), Patrykowi S. (27 lat) oraz Michałowi S. (42 lata) zarzutów wskazanych powyżej.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Odmówili składania wyjaśnień.
Trzymiesięczne areszty

Prokurator zwrócił się do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec wszystkich czterech podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Sąd uwzględnił wnioski prokuratora.

Za czyn zarzucany podejrzanym grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Źródło: pk.gov.plherb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL