2018-04-15

Bezpieczeństwo w Internecie - szkolenie dla rodziców.17 kwietnia w godz. 16.30-19.00 (WCIES, ul. Stara 4) zapraszamy warszawiaków na szkolenie dla rodziców na temat prywatności w sieci.

Nowe technologie zmieniają świat, zmieniają nas, pojawiają się nowe zagadnienia, nowe problemy, z którymi nie mierzyły się poprzednie generacje rodziców. Zapraszamy do udziału w szkoleniach, podczas których zostaną poruszone następujące kwestie:

Jak wychowywać dzieci w świecie on/offline?
Czy wiemy co nasze dzieci robią w sieci?
Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka w sieci?
Jak uczyć je bezpiecznych zachowań - czy zacząć już w przedszkolu?
Jak z nimi o tym rozmawiać?

17 kwietnia w godz. 16.30 - 19.00 w siedzibie WCIES obędzie się szkolenie dla rodziców dotyczące prywatności w sieci, które poprowadzą Anna Rywczyńska i Julia Piechna z NASK Państwowego Instytutu Badawczego. Podczas spotkania poruszone zostaną kwestie dotyczące tego, jak chronić online prywatność oraz jak dbać i zarządzać reputacją w internecie. Omówione zostaną także zagrożenia związane z brakiem dbałości o własną prywatność. Spotkanie odbędzie się w ramach prowadzonego przez WCIES projektu „Rodzic 3.0”, którego NASK PIB jest partnerem merytorycznym.

Kolejne szkolenie „Rodzic 3.0 - Jak chronić dziecko przed zagrożeniami w Internecie na przykładzie pornografii” - we wtorek, 8 maja godz. 16.30 - 19.00. Zajęcia poprowadzi ekspertka Stowarzyszenia "Nasza Sprawa" Izabela Karska.

Zajęcia odbywają w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno Społecznych i Szkoleń u. Stara 4, są bezpłatne, zapisy on-line.

/fot.redakcji/

/ um.warszawa.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL