2018-02-13

Zarzuty dla członków grupy przestępczej zajmującej się handlem ludźmi.Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu prowadzi śledztwo dotyczące działania zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem ludźmi oraz czerpaniem korzyści majątkowych z nierządu. Postępowanie to prowadzone jest wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd we Wrocławiu.
Zatrzymano osiem osób

W toku śledztwa ustalono, że w Wałbrzychu i okolicach od 2011 roku działała zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się handlem ludźmi i czerpaniem korzyści majątkowych z nierządu. Grupą kierował 47-letni mężczyzna z Wałbrzycha, który werbował kobiety do pracy w agencjach towarzyskich, często wykorzystując ich trudną sytuację finansową i rodzinną.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie 8 osób, w tym kierującego grupa przestępczą Grzegorza W.

Przeszukano miejsca zamieszkania i pobytu zatrzymanych. W czasie przeszukań zabezpieczono między innymi ponad 100 gramów ziela konopi innych niż włókniste oraz broń palną w postaci pistoletu.
Podejrzani zostali aresztowani

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej prokurator ogłosił im zarzuty.

Grzegorzowi W. ogłoszono zarzuty kierowania zorganizowaną grupa przestępcza, handlu ludźmi, czerpania korzyści z nierządu oraz posiadania narkotyków.

Pozostałym 7 podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, handlu ludźmi, czerpania korzyści z nierządu.

Po wykonanych czynnościach prokurator podjął decyzję o skierowaniu do Sądu wniosku o zastosowanie wobec 7 podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieście uwzględnił wszystkie wnioski prokuratora.

Wobec ósmej osoby podejrzanej prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym.

Tytułem tymczasowego zajęcia mienia zabezpieczono 6 samochodów oraz inne mienie ruchome i pieniądze w gotówce o łącznej wartości około 160 tysięcy złotych.

Podejrzanym grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Źródło: pk.gov.plherb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL