2018-02-13

Warszawa. Wiemy już jak będzie wyglądało skrzyżowanie ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej.



Wiemy już jak będzie wyglądało po przebudowie skrzyżowanie ulic Grójeckiej Harfowej i Racławickiej. Na stronie ZarząduMiejskich Inwestycji Drogowychpojawił się plan sytuacyjny przebudowy skrzyżowania. Projekt czeka na ostatnie uzgodnienia i decyzję realizacyjną - prace mają się rozpocząć w połowie roku.

Ulica Grójecka jest drogą dwujezdniową, wojewódzką klasy G. W jej pasie dzielącym znajduje się torowisko tramwajowe. Po obu stronach przebiegają chodniki, nie ma natomiast ścieżek rowerowych. Ul. Harfowa to droga klasy L, jednojezdniowa, bez ciągów pieszych i rowerowych. Ul. Racławicka – droga klasy Z, jednojezdniowa z ciągiem pieszym po północnej stronie.

Skrzyżowanie ulic Grójecka-Harfowa-Racławicka jest obecnie skrzyżowaniem czterowylotowym bez sygnalizacji świetlnej. Obie jezdnie ulicy Grójeckiej są trzypasowe. Lewe pasy umożliwiają zawracanie przed skrzyżowaniem. Miejsca do zawracania zlokalizowane są w odstępie ok. 40 m a pomiędzy nimi znajduje się przejście dla pieszych. Wloty ulic podporządkowanych: Harfowej i Racławickiej obsługują tylko skręty w prawo. Duże natężenie ruchu w obrębie skrzyżowania utrudnia bezpieczne i wygodne korzystanie z drogi zarówno pieszym jak kierowcom. W rezultacie często dochodzi do wypadków oraz kolizji.

Na skrzyżowaniu powstanie sygnalizacja świetlna, obustronne chodniki oraz drogi rowerowe. W projekcie przewidziano także etapowe rozwiązania umożliwiające w przyszłości podłączenie do skrzyżowania południowej jezdni ul. Racławickiej. Po przebudowie zmieni się lokalizacja przystanków komunikacji zbiorowej. Przebudowanych ma być ok. 320 m istniejącej jezdni.

Zakres prac, które zostaną wykonane obejmie:

roboty drogowe związane z przebudową skrzyżowania ulic
budowa sygnalizacji świetlnej,
budowa chodników,
budowa ścieżek rowerowych,
budowa zatok autobusowych
budowa oświetlenia
przebudowa infrastruktury technicznej.

/fot.arch.redakcji/

/ urzadochota.waw.pl /



herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL