2017-11-11

Koncert z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Dokładnie o godz. 19:18 (piątek) w Teatrze Polskim w Warszawie rozpoczął się koncert pieśni legionowych „Powrócim pełni sławy”, zorganizowany z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród publiczności zasiedli Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

- Nasza tradycja wspaniale wybrzmiewa w pieśni: żołnierskiej, powstańczej, legionowej, pieśni, która opowiada o polskiej duszy, o tym, co prowadziło młodych chłopaków do walki, po co do niej szli, co wtedy czuli - mówił prezydent w Teatrze Polskim.

Przyznał, że niezwykle ceni to odradzający się zwyczaj wspólnego śpiewania, nie tylko w gronie rodziny i przyjaciół, ale że są organizowane spotkania, które "zaczęliśmy nazywać śpiewankami". - Ludzie się jednoczą w tym wspomnieniu naszej tradycji, a jednocześnie jej budowaniu - podkreślił Andrzej Duda.

Powrócim pełni sławy" to widowisko multimedialne, podczas którego najbardziej znane pieśni Legionów zaprezentowane zostały we współczesnych aranżacjach w scenografii opartej o technikę uprzestrzenniania zdjęć archiwalnych. Wystąpili m.in. Krzysztof Cugowski, Halina Mlynkowa, Natalia Szroeder, Krzysztof Kiljański, Dariusz Malejonek, Anja Orthodox, Skubas oraz Warszawska Orkiestra Sentymentalna. (KP)

/fot.arch.redakcji/

/ Prezydent.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL