2017-11-11

Planowane spotkanie Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy.Szef Gabinetu Prezydenta RP Minister Krzysztof Szczerski, jako współprzewodniczący Komitetu Konsultacyjnego Prezydentów Polski i Ukrainy, pozytywnie odpowiedział na propozycję strony ukraińskiej, aby w najbliższym czasie odbyło się spotkanie w ramach Komitetu. Miałoby służyć wyjaśnieniu ostatnich decyzji i wydarzeń w relacjach polsko-ukraińskich.

Kancelaria Prezydenta RP przekazała już Administracji Prezydenta Ukrainy informację o gotowości do przyjęcia w Polsce przez Ministra Szczerskiego ukraińskiego współprzewodniczącego Komitetu wraz z delegacją. Będzie to kolejna w ostatnim czasie, po wizytach na Ukrainie wicepremiera polskiego rządu Piotra Glińskiego oraz Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, okazja do przedstawienia stronie ukraińskiej polskich oczekiwań wobec najważniejszych kwestii w relacjach polsko-ukraińskich.

Prezydent Andrzej Duda liczy także na osobiste działania Prezydenta Petra Poroszenki w kontekście obecnego stanu dwustronnych relacji.

/fot.arch.redakcji/

/ Prezydent.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL