2018-05-16

List Prezydenta RP z okazji Święta Straży Granicznej.Pan
Generał Brygady Tomasz Praga
Komendant Główny Straży Granicznej
oraz
Uczestnicy obchodów

Święta Straży Granicznej w Warszawie

Z okazji Święta Straży Granicznej na Pańskie ręce kieruję gratulacje i najlepsze życzenia dla wszystkich jej funkcjonariuszy. Proszę przyjąć słowa uznania i wdzięczności za Państwa wzorową i ofiarną służbę w dziele ochrony granic Rzeczypospolitej.

W tym wyjątkowym dniu chcę w imieniu całego narodu podziękować za całoroczny trud, który stanowi gwarancję ładu i porządku w naszej Ojczyźnie. Straż Graniczna należy do formacji, których codzienna rzetelna praca zapewnia poczucie bezpieczeństwa obywatelom Polski. Państwa profesjonalizm i poświęcenie przyczyniają się do tego, że miliony rodaków w kraju mogą spokojnie żyć i pomyślnie rozwijać swoją działalność gospodarczą i społeczną.

Sumienne wypełnianie obowiązków związanych z ochroną terytorium naszego państwa i kontrolą ruchu granicznego przez funkcjonariuszy Straży Granicznej jest też ważnym wkładem w system bezpieczeństwa całej Unii Europejskiej. Za to wszystko z serca dzisiaj dziękuję.

Szczególne gratulacje składam osobom, które podczas obecnych uroczystości otrzymują wysokie odznaczenia państwowe, a także nowo promowanym na pierwszy stopień oficerski. Niech wręczane odznaczenia i szlify będą znakiem podziękowania za dotychczasową pracę
oraz inspiracją i zobowiązaniem do dalszego pielęgnowania najwyższych standardów w wykonywaniu zadań, które mają tak istotne znaczenie dla Polski i Polaków. Życzę Państwu wielu kolejnych sukcesów zawodowych oraz satysfakcji z pełnionej służby.

Wszystkim Państwu pragnę życzyć, aby trwające obchody stulecia odrodzenia niepodległej Rzeczypospolitej umacniały dumę narodową i patriotyczne postawy w szeregach funkcjonariuszy Straży Granicznej. Jubileusz daje okazję do przypomnienia zasług, które Państwa poprzednicy położyli dla odbudowy suwerennego państwa i chronienia jego granic oraz w wojnie obronnej 1939 roku. Jestem przekonany, że ich przykład pozostaje dobrym, zawsze aktualnym wzorcem również dla współczesnych strażników granic naszej wolnej Ojczyzny.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzej Duda

/fot.redakcji/

/ Prezydent.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL