2018-05-15

10 osób zatrzymanych w związku z przestępstwami narkotykowymi.Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Szczecinie prowadzi wspólnie z Zarządem w Szczecinie Centralnego Biura Śledczego Policji śledztwo dotyczące przestępczości narkotykowej.

W wyniku podjętych działań doszło do zatrzymania łącznie dziesięciu osób, którym zarzuca się m.in. posiadanie środków odurzających, wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych oraz udzielanie narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

8 podejrzanych tymczasowo aresztowanych

Ustalenia dokonane w wyniku przeprowadzonych czynności wskazują, że zatrzymani mogli działać od kwietnia 2017 roku. Środki odurzające trafiały do odbiorców na terenie powiatu koszalińskiego i kołobrzeskiego.

Pierwsza realizacja w sprawie miała miejsce z końcem lutego 2018 roku, na terenie powiatu koszalińskiego i kołobrzeskiego. W trakcie tej akcji zabezpieczono 8,8 kilograma marihuany i 3,6 kilograma amfetaminy. Do sprawy zatrzymano trzy osoby, które na wniosek prokuratora zostały tymczasowo aresztowanie na okres trzech miesięcy przez Sąd Rejonowy w Szczecinie.

Kolejna akcja została przeprowadzona w ostatnich dniach. W bardzo dynamicznych działaniach, policjantów CBŚP wsparli antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Tym razem w Koszalinie i Kołobrzegu policjanci zatrzymali siedem osób.

W stosunku do pięciu podejrzanych na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Szczecinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a wobec kolejnych dwóch prokurator zastosował środki wolnościowe w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

Łącznie w wyniku podjętych w lutym i maju działań zabezpieczono 12 kilogramów narkotyków.

Śledztwo ma charakter rozwojowy.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Źródło: pk.gov.plherb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL