2018-05-06

Premier Mateusz Morawiecki na Centralnych Obchodach Dnia Strażaka."Społeczeństwo polskie docenia ogromny trud, wysiłek i poświęcenie strażaków" – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas Centralnych Obchodów Dnia Strażaka w Warszawie.

Szef rządu podkreślił, że Straż Pożarna jest wzorem dla całego społeczeństwa. Jak mówił, "ta uniwersalność służby jest piękną, charakterystyczną cechą wszystkich strażaków, funkcjonariuszy, druhów i druhen".

Prezes Rady Ministrów wyraził uznanie dla strażaków, którzy niosą pomoc, a 100 lat temu będąc "na pierwszym froncie walczyli o niepodległość, i w powstaniu wielkopolskim, i w powstaniach śląskich, i wcześniej w Polskiej Organizacji Wojskowej".

Premier Mateusz Morawiecki zwracając się do strażaków zaznaczył, że zaufanie do straży pożarnej "jest na najwyższym poziomie w społeczeństwie polskim, co świadczy o tym, jak blisko są naszych codziennych spraw".
Ochotnicze Straże Pożarne

Prezes Rady Ministrów dodał, że "ochotnicze straże pożarne, to wielkie osiągnięcie Polski –19 tysięcy jednostek, 700 tysięcy druhen i druhów. Dziękujemy Wam za to, że pomagacie w likwidowaniu szkód, a nade wszystko w zapobieganiu tym szkodom".

Premier zaakcentował, że mundur strażaka, druhny i druha to powód do chwały, a ich "czyny są nierzadko po prostu bohaterskie".

/fot.arch.redakcji/

/ premier.gov.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL