2018-04-27

Premier Mateusz Morawiecki na Polsko-Amerykańskim Szczycie Gospodarczym."Polska w najbliższym czasie będzie świetnym miejscem dla inwestycji" – przekonywał szef rządu podczas swojego wystąpienia na zakończenie trzeciego Polsko-Amerykańskiego Szczytu Gospodarczego w Warszawie.

Prezes Rady Ministrów podkreślił, że coraz silniejszy sojusz pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi "daje klarowny sygnał pokazujący na nową falę inwestycji ze Stanów Zjednoczonych, która najprawdopodobniej do Polski w ciągu najbliższych lat przyjdzie".

Polska hubem dla amerykańskiego gazu

"Polska otwiera ramiona dla dostawców gazu ze Stanów Zjednoczonych i chciałaby być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego na Europę Środkową" – oświadczył Mateusz Morawiecki. Dodał, że na chwilę obecną „cała Europa Środkowa zauważa brak równowagi w tej sprawie”. Premier wyraził przekonanie, że z pomocą Stanów Zjednoczonych zarówno Polska jak i Unia Europejska i USA na tym rozwiązaniu zyskają.
Zrównoważony rozwój gospodarczy

"Polska gospodarka cały czas rośnie i umacnia się" – podkreślił szef rządu. Jak mówił, "deficyt budżetowy i dług publiczny jest coraz mniejszy, wzrastają wpływy z podatków i pomyślnie rozwija się przedsiębiorczość".

Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę także na fakt, że wzrost gospodarczy jest stabilny, a polska gospodarka rozwija się w sposób zrównoważony.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że Polska będzie świetnym miejscem dla inwestycji, gdzie będzie można realizować wiele wspólnych inwestycji biznesowych. "Jestem przekonany, że prawdziwa kotwica jest w biznesie. Im więcej związków biznesowych między Polską a Stanami Zjednoczonymi, tym lepiej dla obu państw" – stwierdził szef rządu.

Prezes Rady Ministrów zaznaczył, że obecnie "Polska jest bardzo silnym państwem Unii Europejskiej", które po wyjściu Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty stanie się ważnym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w Unii.
Polsko-Amerykański Szczyt Gospodarczy

Szczyt zorganizowany został po raz trzeci w Warszawie i był jednym z najważniejszych wydarzeń, podczas których omawiane były kwestie polsko-amerykańskiej wymiany handlowej, m.in. dotyczące obronności, energii, ochrony zdrowia i innowacji.

Organizatorami tegorocznego Polsko-Amerykańskiego Szczytu Gospodarczego są Amerykańska Izba Handlowa w Polsce, US-Poland Business Council oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Natomiast partnerami szczytu są minister przedsiębiorczości i technologii, minister spraw zagranicznych, Polska Agencja Inwestycji i Handlu oraz Ambasada Amerykańska w Polsce.

/fot.redakcji/

/ premier.gov.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL