2018-04-13

Przeznaczymy 25-30 mld zł na termomodernizację w ciągu 10 lat."Jesteśmy po 1989 r. pierwszym rządem, który zajął się sprawą walki ze smogiem i traktujemy ten problem niezwykle poważnie" – oświadczył premier Mateusz Morawiecki, rozpoczynając pierwsze posiedzenie Komitetu Sterującego Krajowym Programem Ochrony Powietrza.

"Nie chcemy, żeby dzieciom zima w przyszłości kojarzyła się z maseczkami na twarzach, tylko z tradycyjnym śniegiem, bałwanem i sankami. Chcemy oddać Polskę naszym dzieciom w lepszym stanie pod wieloma względami, w tym również z czystszym powietrzem. I my to na pewno zrobimy" – mówił szef rządu. Premier zaznaczył, że poprawa jakości powietrza w Polsce jest jednym z priorytetów rządu.

"Problem smogu jest bardzo skomplikowany, o czym przekonujemy się od paru lat. Musimy sobie radzić z wieloma zaniedbaniami z poprzednich ośmiu lat" – mówił szef rządu. Podkreślił, że walka ze smogiem wiąże się z koordynacją działań związanych z pracą wielu ministerstw: energii, środowiska i budownictwa, których reprezentanci będą uczestniczyć w pracach Komitetu Sterującego Krajowym Programem Ochrony Powietrza.
25-30 mld zł na poprawę jakości powietrza

"Przeznaczymy na termomodernizację 25-30 mld zł w ciągu 10 lat. To bezprecedensowa kwota, która przyczyni się do poprawy jakości powietrza” – zaznaczył premier. Jak wyjaśnił, „ocieplony dom zużywa około 50 % mniej energii cieplnej do ogrzewania."

"Chcemy konsekwentnie dążyć do poprawy jakości powietrza. Cieszę się, że robimy to w porozumieniu z różnymi środowiskami i organizacjami społecznymi. Zależy nam, by z mapy Polski zniknęły miejsca pokazywane, jako najbardziej zanieczyszczone miasta w Europie" – mówił szef rządu. Jak zaznaczył, walka ze smogiem będzie prowadzona przez cały rok. "Powietrze samo się nie oczyści" – podkreślił premier.

/fot.redakcji/

/ premier.gov.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL