2018-04-11

Udział premiera Mateusza Morawieckiego w obchodach 8. rocznicy katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w obchodach 8. rocznicy katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem.

W ramach uroczystości szef rządu wziął udział w Mszy Św. w intencji Ofiar w Kościele Seminaryjnym p.w. Wniebowzięcia NJMP i św. Józefa Oblubieńca oraz w Apelu Pamięci. Premier Mateusz Morawiecki odwiedził groby Ofiar na Cmentarzach Bródnowskim i Wojskowym na Powązkach oraz w Świątyni Opatrzności Bożej.

Po południu szef rządu uczestniczył w uroczystości odsłonięcia pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Premier Mateusz Morawiecki weziął również udział w odsłonięciu kamienia węgielnego w miejscu, gdzie stanie pomnik śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Uroczystości obchodów 8. rocznicy katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem zakończył Marsz Pamięci, który odbył się po uroczystej Mszy Św. w intencji Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.


/ premier.gov.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL