2018-04-10

Prezydent Lech Kaczyński budował Polskę silną, suwerenną, solidarną.To ważny moment dla całego polskiego parlamentu, dla Polski, dla przyszłości Rzeczypospolitej, o którą z tak wielką troską przez całe swoje polityczne życie zabiegał śp. Prezydent Lech Kaczyński - podkreślał Prezydent Andrzej Duda podczas poniedziałkowej uroczystości odsłonięcia w Sejmie tablicy ku czci śp. Lecha Kaczyńskiego.

Andrzej Duda mówił o nieustannym, niestrudzonym budowaniu przez prof. Lecha Kaczyńskiego Polski silnej, suwerennej, solidarnej, takiej, w której wszyscy są równo traktowani, takiej, w której zwyciężać ma uczciwość i nie ma miejsca dla cynizmu i draństwa. - Taką Polskę właśnie każdego dnia swojej służby dla Rzeczypospolitej budował Pan Prezydent - powiedział.

- Zginął w służbie Ojczyźnie 10 kwietnia 2010 roku, pod Smoleńskiem – jest napisane na tej tablicy. Służył Ojczyźnie do końca. Dziękuję za to upamiętnienie. Tutaj, w polskim Sejmie, gdzie też miałem zaszczyt służyć jako poseł - dodał.

Ta tablica, wierzę w to, po wsze czasy będzie świadectwem służby dla Polski naszego Pana Prezydenta. Mam nadzieję, że będzie z tej tablicy także patrzył na coraz silniejszą, coraz piękniejszą Rzeczpospolitą. Taką, o jaką walczył i o jakiej marzył - podkreślił Andrzej Duda.

W uroczystości wzięli udział także szef Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska, ministrowie KPRP – Adam Kwiatkowski i Krzysztof Łapiński, szef BBN Paweł Soloch, a także marszałkowie Sejmu Marek Kuchciński oraz Senatu Stanisław Karczewski, premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński, parlamentarzyści, jak również rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej.

Tablica znajduje się w hallu przy głównym wejściu do Sejmu, na ścianie po prawej stronie schodów prowadzących do sali posiedzeń.

Samolot specjalny Tu-154M, którym Para Prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy lecieli do Katynia na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, rozbił się 10 kwietnia 2010 r. o godzinie 8.41 w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny. W katastrofie zginęły także 94 inne osoby, w tym wielu wysokich rangą urzędników państwowych, dowódców wojskowych oraz duchownych.

(KG)

/fot.redakcji/

/ Prezydent.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL