2018-04-10

Chcemy upamiętnić osoby, które pracowały w KPRM i przyczyniły się do budowy silnego państwa."Dzisiaj chcemy w szczególny sposób upamiętnić te osoby, które pracowały w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i które w szczególny sposób przyczyniły się do budowy silnego państwa" – powiedział premier podczas uroczystość odsłonięcia tablic w hołdzie członkom Rady Ministrów i pracownikom Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

"Spotykamy się, żeby oddać hołd wszystkim osobom, które zginęły pod Smoleńskiem, w misji na którą udali się razem z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Były to osoby z różnych stron sceny politycznej, osoby duchowne, artyści, zajmujące się różnymi dziedzinami życia. Łączył ich wszystkich jeden cel: wzmocnić prawdę o Katyniu, która jest fundamentem wolnej Rzeczypospolitej. W tej misji oni oddali życie" – mówił szef rządu do zaproszonych przedstawicieli rodzin Ofiar, członków Rady Ministrów oraz pozostałych gości.

"Lech Kaczyński mówił, że będzie robił wszystko, by demokracja w Polsce była jak najsilniejsza, żeby państwo było silne i uczciwe" – podkreślił szef rządu. Premier Mateusz Morawiecki oświadczył, iż głęboko wierzy w to, iż wszystkie osoby, które zostały upamiętnione na odsłoniętych dziś w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów tablicach walczyły o powyższe cele.

"Cześć Waszej pamięci" – zakończył premier.

***

Premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz przedstawiciele rodzin Ofiar odsłonili dwie tablice pamiątkowe poświęcone członkom Rady Ministrów i pracownikom KPRM, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.:

Katarzynie Doraczyńskiej,
Grażynie Gęsickiej,
Przemysławowi Gosiewskiemu,
Mariuszowi Handzlikowi,
Izabeli Jarudze-Nowackiej,
Władysławowi Stasiakowi,
Aleksandrowi Szczygło,
Jerzemu Szmajdzińskiemu,
Zbigniewowi Wassermanowi,
Pawłowi Wypychowi.

/fot.redakcji/

/ premier.gov.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL