2018-04-08

Kolejny zarzut prania brudnych pieniędzy w śledztwie dotyczącym piramidy finansowej Amber Gold.Prokurator Prokuratury Regionalnej w Łodzi ogłosił podejrzanemu Przemysławowi S. zarzut tzw. prania brudnych pieniędzy pochodzących z przestępstwa oszustwa na szkodę klientów spółki Amber Gold, za które przed Sądem Okręgowym w Gdańsku odpowiadają Katarzyna P. i Marcin P.

Grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności

Przestępstwo zarzucone Przemysławowi S. polegało na przyjęciu od Amber Gold sp. z o.o. na rachunek prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej kwoty ponad 800 tysięcy złotych, mającej stanowić prowizję za usługę pośrednictwa w procesie negocjacji dotyczących zakupu przez Amber Gold sp. z o.o. nieruchomości na terenie Gdańska. W rzeczywistości prowizja ta nie była należna. Następnie podejrzany rozdysponował pieniądze przelane na rachunek bankowy jego firmy, poprzez przelanie 500 tysięcy złotych na swoje indywidualne rachunki bankowe. Z pieniędzy tych w czerwcu 2012 roku Przemysław S. przekazał 100 tysięcy złotych w gotówce Marcinowi P.

Kwota uzyskanych przez Przemysława S. pieniędzy stanowiła znaczną korzyść majątkową.

Przestępstwo zarzucone podejrzanemu zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze – dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju.

Zarzuty usłyszała między innymi matka Katarzyny P.

Ogłoszony dzisiaj zarzut jest efektem przeprowadzonej przez prokuratorów analizy materiałów wszystkich dotychczas prowadzonych postępowań dotyczących piramidy finansowej Amber Gold, pogłębienia ustaleń dotyczących historii przelewów pieniędzy wpłacanych na rachunki Amber Gold Sp. z o.o. i prześledzenie ich dalszej drogi. Czynności te doprowadziły do ustaleń wskazujących na to, że przelew na rzecz Przemysława S., z którego następnie część pieniędzy przekazana została bezpośrednio Marcinowi P., był całkowicie pozbawiony podstawy faktycznej i prawnej.

Przemysław S. jest kolejną osobą, której przedstawiono zarzuty w śledztwie Prokuratury Regionalnej w Łodzi dotyczącym udziału innych osób w przestępstwie popełnionym przez Marcina P. i Katarzynę P. Wcześniej zarzuty prania brudnych pieniędzy przedstawiono także Danucie J.- P. – matce Katarzyny P. Natomiast w zakresie dotyczącym działalność spółek lotniczych powiązanych z Amber Gold zarzuty działania na szkodę wierzycieli spółki Olt – Express Regional usłyszały dwie osoby.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Źródło: pk.gov.plherb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL