2018-04-08

Warszawa. Alkohol na bulwarach legalny.20 kwietnia 2018 r. wchodzi w życie uchwała Rady Miasta w sprawie wprowadzenia odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym na terenie Warszawy.

Uchwała wyznacza obszar, na którym picie alkoholu jest legalne i jest to teren bulwarów: Flotylli Wiślanej (od początku bulwaru), B. Grzymały Siedleckiego, gen. G. S. Pattona, J. Karskiego i Z. Religi (do końca bulwaru), na szerokości od linii brzegu rzeki do wschodniej granicy drogi rowerowej lub chodnika, w zależności, które z nich położone jest bliżej Wisły, biegnących wzdłuż ulic: Solec, Wioślarskiej, Wybrzeże Kościuszkowskie, Wybrzeże Gdańskie i Wybrzeże Gdyńskie.

Dopuszczenie spożywania napojów alkoholowych na bulwarach nadwiślańskich jest odstępstwem od obowiązującego od 9 marca 2018 r. ustawowego zakazu spożywania napojów alkoholowych we wszystkich miejscach publicznych (z wyjątkiem punktów gastronomicznych, dla których wydano zezwolenia).
Osoby, które nie przestrzegają powyższego zakazu podlegają karze grzywny.

Korzystając z bulwarów pamiętajmy, że jest to miejsce przeznaczone dla wszystkich - dbajmy o jego atrakcyjność i czystość.

/fot.redakcji/

/ um.warszawa.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL