2018-03-16

Depesza gratulacyjna do Prezydenta Węgier z okazji Święta Narodowego.Depesza gratulacyjna Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy
do Prezydenta Węgier
Jánosa Ádera
z okazji Święta Narodowego Węgier

Szanowny Panie Prezydencie,

z okazji Święta Narodowego, 170. rocznicy węgierskiej Wiosny Ludów, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, składam na Pana ręce serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności dla Narodu Węgierskiego i Pana Prezydenta osobiście.

Przyjaźń polsko-węgierska ma długie i chlubne tradycje, które wpisują się we wspólne dziedzictwo europejskie. Łączące nas braterstwo było dla Europy wyjątkowym przykładem istnienia solidarnych więzi miedzy dwoma zaprzyjaźnionymi Narodami. Żywym w naszej pamięci świadectwem siły tych związków są wydarzenia sprzed 170 lat, kiedy w trakcie Wiosny Ludów Polacy wsparli Węgrów w walce o wolność.

Z dużą radością myślę o zbliżających się obchodach Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Veszprém. Jestem przekonany, że będą one doskonałą okazją do podkreślenia szczególnych relacji między Polską i Węgrami.

W tym ważnym dla Pana i Pana Rodaków dniu, proszę przyjąć wyrazy wielkiej sympatii oraz życzenia wielu sukcesów i wszelkiej pomyślności.


Z wyrazami szacunku,

Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

/fot.arch.redakcji/

/ Prezydent.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL