2018-03-04

Spotkanie Weteranów walk o Niepodległość RP w Belwederze.Dziękuję za to, że należąc do pokolenia wyrosłego w odrodzonej II Rzeczypospolitej, przez pół wieku zniewolenia naszej Ojczyzny przeniósł Pan nieskalany etos niepodległości” – napisał Prezydent Andrzej Duda w liście do sędziego Bogusława Nizieńskiego.

Spotkanie Weteranów walk o Niepodległość RP i żołnierzy Drugiej Konspiracji Niepodległościowej - które odbyło się w piątek w Belwederze - stało się okazją do świętowania jubileuszu 90. urodzin Bogusława Nizieńskiego, żołnierza Armii Krajowej, działacza Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.

W liście odczytanym przez obecnego na uroczystości ministra Wojciecha Kolarskiego, Prezydent podziękował Bogusławowi Nizieńskiemu za długoletnią służbę państwu polskiemu.

„Cała Pana długa droga życiowa stanowi przykład i dowód na to, że kierując się fundamentalnymi zasadami etycznymi, można przejść przez najtrudniejsze nawet doświadczenia, ocalając prawość i wolność wewnętrzną” – podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent wyraził także wdzięczność za współpracę w Kapitule Orderu Orła Białego. „Dziękuję za to, że pełniąc godność Kanclerza najwyższego odznaczenia państwowego Rzeczypospolitej, pozostaje Pan depozytariuszem idei wolnej, suwerennej Polski” - napisał w liście.

Major Bogusław Nizieński, pseudonim „Sokół” w czasie II wojny był żołnierzem Armii Krajowej i Narodowej Organizacji Wojskowej. Po wojnie działał w antykomunistycznej organizacji WiN. Sędzia, działacz Solidarności, Kanclerz Kapituły Orderu Orła Białego, Przewodniczący Rady do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych przy Szefie Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w piątek obchodził 90. rocznicę urodzin. (WP)

/fot.arch.redakcji/

/ Prezydent.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL