2018-03-01

Surowe wyroki skazujące za oszustwa metodą na tzw. funkcjonariusza CBŚP.Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli w Warszawie Wyrokiem 19 lutego 2018 roku wymierzył czworgu oskarżonym o dokonanie szeregu oszustw metodą na tzw. funkcjonariusza CBŚP surowe kary bezwzględnego pozbawienia wolności.

Łukasz B. został skazany na karę 12 lat pozbawienia wolności, Katarzyna K. została skazana na karę 6 lat pozbawienia wolności, Katarzyna Z. została skazana na karę 5 lat pozbawienia wolności, a Anna K. została skazana na karę 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Wszyscy oskarżeni zostali również zobowiązani do naprawienia szkody w całości.

Pokrzywdzeni przekazywali kwoty od 20 do 122 tysięcy złotych

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu w kwietniu 2017 roku przez prokuratora Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W toku śledztwa ustalono, że oskarżeni działali w różnych konfiguracjach osobowych: między innymi Łukasz B. wspólnie i w porozumieniu z Katarzyną K. i Katarzyną Z.; Katarzyna Z. wspólnie i w porozumieniu z Anną K.

Łukasz B. dopuścił się 5 przestępstw oszustwa na łączną kwotę 190 tysięcy złotych, Katarzyna K. – 3 przestępstw oszustwa na łączną kwotę 130 tysięcy złotych, Katarzyna Z. -12 przestępstw oszustwa na łączną kwotę 360 tysięcy złotych, zaś Anna K. 2 przestępstw oszustwa na łączną kwotę 140 tysięcy złotych.

Poszczególni pokrzywdzeni, sądząc że biorą udział w akcji koordynowanej przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, przekazywali oskarżonym kwoty od 20 do 122 tysięcy złotych.
Oskarżeni przebywają w Aresztach Śledczych

Od chwili zatrzymań, które miały miejsce w maju i październiku 2016 roku, oskarżeni przebywają w Aresztach Śledczych. Wszyscy byli wcześniej karani, a Łukasz B. zarzucanych mu przestępstw dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa – tzw. recydywy.

To kolejny surowy wyrok wobec osób dopuszczających się oszustw metodą na tzw. funkcjonariusza CBŚP.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Źródło: pk.gov.pl

/ /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL