2018-02-28

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w Zakładach Cegielskiego."Chcemy być lokomotywą rozwoju gospodarczego w całej Europie" – powiedział szef rządu podczas wtorkowej konferencji prasowej w Fabryce Pojazdów Szynowych w Poznaniu.

"Powoli odradza się polski przemysł. Dzięki współpracy pomiędzy polskimi przedsiębiorstwami pojawiły się nowe zlecenia. PKP Intercity zleciło remont 55 wagonów na kwotę blisko 500 mln zł" – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Podczas wizyty w zakładzie Prezes Rady Ministrów spotkał się z pracownikami fabryki, a także zwiedził ją. "Zapoznałem się tutaj z dorobkiem polskiej nowoczesnej myśli technicznej, która może konkurować z najlepszymi na świecie" – stwierdził premier. Dodał, że "chcemy sięgać po jak najwyższe laury i oczywiście wierzę, że z takiego zakładu jak ten wyjdzie kolejny impuls rozwoju przemysłowego".
Rozwój gospodarczy

Mateusz Morawiecki podkreślił, że "jesteśmy coraz bardziej zauważalną lokomotywą wzrostu. Tutaj w Poznaniu widać, jak rozwój gospodarczy i przemysłowy przekłada się na spadające bezrobocie".

Premier wyraził przekonanie, że uda się powtórzyć sukces z 2017 r., kiedy w Polsce utworzono ponad połowę wszystkich miejsc pracy w przemyśle Unii Europejskiej dzięki wdrożonej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Szef rządu pogratulował także wszystkim pracownikom i pracodawcom Poznania tego, że bezrobocie plasuje się tam na poziomie 2%. Premier wyraził nadzieję, że Zakład Cegielskiego, to "dopiero kolejny początek wspaniałej historii w najbliższych latach i najbliższych dekadach".

Przebywający z wizytą w Poznaniu Prezes Rady Ministrów złożył także wieniec pod pomnikiem upamiętniającym ofiary Czerwca 1956, który znajduje się przed siedzibą spółki H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych.

/ premier.gov.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL