2018-02-25

Depesza gratulacyjna z okazji jubileuszu 100-lecia Niepodległości Republiki Estońskiej.Jej Ekscelencja
Pani Kersti Kaljulaid
Prezydent Republiki Estońskiej

Szanowna Pani Prezydent,

z okazji jubileuszu 100-lecia Niepodległości Republiki Estońskiej, w imieniu własnym oraz wszystkich Polaków, pragnę złożyć Pani Prezydent i wszystkim obywatelom Estonii najserdeczniejsze gratulacje.

Wydarzenia sprzed 100 lat przypominają nam o niezwykłym poświęceniu i determinacji w realizacji wielkiego marzenia, jakim było własne, niepodległe państwo. Pamiętając o bogatej historii naszych Narodów, działamy obecnie na rzecz realizacji wspólnych interesów w przestrzeni euroatlantyckiej. Naszymi priorytetami pozostają stabilna i dobrze rozwijająca się Unia Europejska, gwarantujący nasze bezpieczeństwo Sojusz Północnoatlantycki oraz pogłębiona współpraca regionalna.

Bardzo cieszę się z wizyty, którą Pani Prezydent złożyła w Polsce wkrótce po objęciu urzędu. Dla Polski ważne jest także osobiste zaangażowanie Pani Prezydent w Inicjatywę Trójmorza oraz Bukaresztańską Dziewiątkę. Jestem przekonany, że owocnie wykorzystamy zbliżające się tegoroczne wydarzenia tych dwóch formatów współpracy regionalnej — spotkanie Prezydentów formatu bukaresztańskiego w Warszawie oraz III Szczyt Inicjatywy Trójmorza w Bukareszcie.

Raz jeszcze chciałbym przekazać najlepsze życzenia z okazji wyjątkowej, 100. rocznicy Niepodległości Republiki Estońskiej.


Z wyrazami najwyższego poważania,
Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej/ Prezydent.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL