2018-02-25

Spotkanie ministra Kwiatkowskiego z osobami zasłużonymi dla polskości Lwowa oraz polskimi Kombatantami.Drugi dzień wizyty na Ukrainie Minister Adam Kwiatkowski rozpoczął od spotkań z osobami zasłużonym dla polskości Lwowa oraz polskimi Kombatantami. Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta odwiedził m.in. panią Jadwigę Zappe, która w 1942 roku wstąpiła w szeregi Armii Krajowej jako łączniczka oraz pana Grzegorza Wiwera, który jako roczne dziecko wraz z rodziną został zesłany na Syberię. W imieniu Pary Prezydenckiej zostały im przekazane upominki oraz sprzęt AGD, wózek inwalidzki i konwektor gazowy do ogrzewania.

Minister Kwiatkowski odwiedził Sobotnio-Niedzielną Szkołę Języka Polskiego w Żółkwi prowadzoną przez siostry Dominikanki oraz spotkał się z panią Heleną Zawieruchą-prezes Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej - oddział w Żółkwi.

Sekretarz Stanu złożył również kwiaty na grobie Hetmana S. Żółkiewskiego w Kolegiacie w Żółkwi oraz uczestniczył we mszy świętej w Katedrze Lwowskiej, celebrowanej w intencji ofiar zbrodni w Hucie Pieniackiej – w przededniu oficjalnych uroczystości 74. rocznicy oraz spotkał się z członkami Stowarzyszenia Huta Pieniacka.

/fot.arch.redakcji/

/ Prezydent.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL