2018-02-20

Zarzuty dla dwóch osób za udział w obrocie znaczną ilością marihuany, haszyszu i kokainy.Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadzoruje śledztwo w sprawie obrotu na terenie kraju znaczną ilością środków odurzających

W wyniku czynności realizowanych przez funkcjonariuszy Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku 14 lutego 2018 roku w Tczewie zatrzymany został 25 – letni mieszkaniec Rumii. W jego samochodzie policjanci ujawnili znaczną ilość środków odurzających, w tym około 140 kilogramów marihuany, 115 kilogramów haszyszu oraz 2 kilogramów kokainy. W wyniku kolejnych działań, 15 lutego 2018 r została zatrzymana kolejna osoba – 41 letni mieszkaniec Mazowsza, od którego 25 -latek odebrał ujawnione środki odurzające. W czasie przeszukania mieszkania 41 – latka policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwotach 100 tysięcy dolarów, 27 200 złotych oraz 16 490 Euro.

Obu mężczyznom prokurator przedstawił zarzut popełnienia wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami przestępstwa z art. 56 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, to jest udziału w obrocie znaczną ilością środków odurzających.

Przestępstwo to zagrożone karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie obu podejrzanych na okres trzech miesięcy.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Źródło: pk.gov.plherb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL