2018-01-31

Spotkanie Premiera Mateusza Morawieckiego z wojewodami."Moją ogromną ambicją, ale zarazem też celem i marzeniem jest to, żeby wojewodowie, urzędy wojewódzkie były bardzo sprawnymi jednostkami w terenie, które przejmują coraz więcej zadań ponieważ są bardzo sprawne" – powiedział Prezes Rady Ministrów podczas odprawy z wojewodami w KPRM.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że realizacja zadań, jakie spoczywają na urzędach wojewódzkich jest niezwykle ważna m.in. w przypadku klęsk żywiołowych, ponieważ działania te powinny być prowadzone „bez zbędnej zwłoki”. Jak mówił, "eliminacja szkód jest w dużym stopniu takim zadaniem, poprzez które obywatele patrzą na sprawność działania państwa". Zdaniem premiera, od efektywności prowadzenia przez urzędy wojewódzkie swoich zadań zależy potem sprawność całej administracji centralnej, w tym rządu.

Szef rządu zaznaczył, że bardzo by chciał, aby administracja państwowa potrafiła odpowiadać na wyzwania, jakie stoją przed nią chociażby w sektorze rolniczym, np. w związku z walką z Afrykańskim Pomorem Świń (ASF). Przy tej okazji premier podziękował wojewodom za sprawną realizację swoich dotychczasowych zadań.

Jak stwierdził premier Mateusz Morawiecki, konieczna jest dyskusja o sprawności operacyjnej, doposażeniu w sprzęt i budżecie urzędów wojewódzkich. Dodał, "że w ogromniej liczbie przypadków sprawdziły się nasze służby, ale trzeba pracować i ćwiczyć, żeby było jak najmniej słabych punktów".

/fot.arch.redakcji/

/ premier.gov.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL