2018-01-28

Każdy kilometr się liczy. Charytatywne zawody w narciarstwie.79 km - tyle przejechano w 2017 r. podczas chartytatywnego „12h Slalom Maraton Zakopane". A im więcej kilometrów, tym więcej pieniędzy na pomoc niepełnosprawnym. Czy w tym roku uda się pobić ten rekord? Sportowców ponownie wspiera w tym Prezydent. - To dla mnie zaszczyt, bo cel jest niezwykle szczytny - przyznał inaugurując 12 godzinny maraton.

Dziękując zawodnikom za udział, Andrzej Duda podkreślił: - Poświęcanie przez 12 godzin tę niedzielę na to, żeby wesprzeć innych. Dać serce i pokazać, że można.

Są to jedyne zawody, w których narciarze nie rywalizują ze sobą, lecz współpracują, aby osiągnąć wspólny cel - pobić rekord. W ubiegłym roku się to udało. Narciarze, na czele z Prezydentem, przejechali aż 679 km.

- To pomoc młodzieży, osobom niepełnosprawnym w ich powrocie do sprawności, rehabilitacji, to wsparcie dla wszystkich działań realizowanych przez fundację HANDICAP Zakopane, a przede wszystkim to serce ofiarowane przez polskich zawodników, dziś już seniorów, trenerów, instruktorów – mówił Prezydent przed zjazdem inaugurującym tegoroczną imprezę.

12h Slalom Maraton Zakopane to charytatywne zawody narciarskie, których celem jest ustanowienie Rekordu Polski w drużynowej jeździe po slalomie non-stop przez 12 godzin. Pieniądze przekazane przez sponsorów – liczone za każdy przejechany kilometr, przeznaczane są na wsparcie najmłodszych sportowców z niepełnosprawnością, trenujących przy Fundacji HANDICAP Zakopane.

Pomysłodawczynią narciarskiego maratonu jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim i prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka – Długosz. (KP)


/ Prezydent.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL