2018-01-21

List z okazji ingresu księdza biskupa Romualda Kamińskiego.Jego Ekscelencja
Ksiądz Biskup Romuald Kamiński
Biskup Diecezjalny
Warszawsko-Praski

Z okazji uroczystości ingresu Ekscelencji do bazyliki katedralnej śś. Michała Archanioła i Floriana Męczennika proszę przyjąć moje powinszowania i wyrazy szacunku. W tym wyjątkowym dniu, kiedy obejmuje Ksiądz Biskup urząd ordynariusza warszawsko-praskiego, przesyłam serdeczne gratulacje i składam najlepsze życzenia.

Diecezja, kierowanie którą Stolica Apostolska powierzyła Ekscelencji, jest jedną z najmniejszych, a zarazem najbardziej ludnych w Polsce, licząc przeszło milion wiernych. To diecezja młoda metryką, bo erygowana niespełna 26 lat temu, ale kultywująca długą, piękną tradycję praskiej parafii i sanktuarium loretańskiego, sięgającą XVII wieku. Prawobrzeżna Warszawa i jej okolice należą też od lat do intensywnie rozwijających się
i zmieniających regionów naszego kraju.

Wszystko to sprawia, że praca duszpasterska w Kościele warszawsko-praskim przynosi coraz to nowe wyzwania, związane z przemianami społecznymi, ekonomicznymi i kulturowymi. Ufam, że wszechstronna wiedza i bogate doświadczenie Ekscelencji będą bezcenną pomocą w pełnieniu obejmowanej zaszczytnej i odpowiedzialnej godności. Blisko połowę z 36 lat swojej posługi kapłańskiej poświęcił wszak Ksiądz Biskup właśnie tutejszej wspólnocie. Rozpoczynając sprawowanie urzędu, doskonale zna więc Ekscelencja potrzeby lokalnego Kościoła i jego potencjał.

Zatem raz jeszcze winszując dzisiejszego ingresu, z serca życzę Księdzu Biskupowi obfitości łask Bożych, zdrowia oraz pełni sił ducha i ciała, które są tak potrzebne do przewodzenia duchowieństwu i wiernym świeckim diecezji. Niechaj posługa Ekscelencji przynosi dobre owoce Kościołowi warszawsko-praskiemu i całej naszej Ojczyźnie. Szczęść Boże!

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzej Duda

/fot.arch.redakcji/

/ Prezydent.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL