2018-01-20

Chcemy dbać o wspólnotę społeczną i solidarność pokoleń."Chciałbym dowiedzieć się, jakie są Państwa potrzeby i posłuchać o tym, jak patrząc Państwa oczyma, wygląda Polska" – powiedział premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z ostrołęckimi seniorami w Dziennym Domu "Senior+".

Życzenia dla babć i dziadków

Premier złożył życzenia wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich nadchodzącego święta. "Aby Wasze wnuki obdarzyły was ciepłem, które rozleje się w Waszych sercach" – mówił. "Ze strony naszego rządu, oprócz życzeń, chciałbym przekazać, że chcemy dbać o wspólnotę społeczną i solidarność pokoleń: młodszych ze starszymi, bogatszych z biedniejszymi i odwrotnie" – oznajmił prezes Rady Ministrów.
Dbanie o wspólnotę

Mateusz Morawiecki podzielił się wspomnieniami o swoich dziadkach, które – jak podkreślił – są bardzo piękne. "Zawsze wydawało mi się, że dziadkowe są od rozpieszczania, a nie wychowania, ale moi zajęli się również wychowaniem" – mówił premier.

Przywołał także słowa swojego dziadka, który zwykł mawiać, że aby się dobrze działo, potrzebne są młode ręce i starsze głowy. "Chciałbym w ten właśnie sposób skorzystać z Waszych doświadczeń i wspólnie budować jak najpiękniejszą Polskę. Młodsi ludzie szybciej biegną, ale starsi lepiej znają drogę" – podkreślił premier. Dodał, że państwo i społeczeństwo musi być rzeczywistą wspólnotą. "Chciałbym żebyśmy razem budowali kraj naszych marzeń" – zaznaczył.

Polityka senioralna rządu

Prezes Rady Ministrów obiecał, że jego rząd będzie starał się, by seniorom żyło się jak najlepiej. "Będziemy robić wszystko, żeby spełniać wasze pragnienia i wyobrażenie o państwie" – podkreślił szef rządu.

W ciągu dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości przywrócony został poprzedni wiek emerytalny – 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Ruszył program bezpłatnych leków dla seniorów 75+, z którego do tej pory skorzystało 2,3 mln osób starszych. Ponadto podniesiona została wysokość rent i emerytur. Rząd wprowadził także program "Opieka 75+", polegający na zwiększeniu dostępności usług opiekuńczych i specjalistycznych dla osób samotnych i starszych. Funkcjonuje również program "Senior+", dzięki któremu powstają takie placówki, jak ta, którą dziś odwiedził premier – Dzienne Domy "Senior +" i Kluby "Senior +".

/fot.arch.redakcji/

/ Prezydent.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL