2018-01-20

Plenerowa galeria na Skwerze Pieczki.Jedna wystawa. Trzy tematy. Szesnaście plansz. Wiele miejsc. Zapraszamy do oglądania plenerowej galerii na Skwerze Pieczki. Prezentujemy na niej zdjęcia dokumentujące obchody 800 – lecia praw miejskich Raciborza, pokazujemy działania proekologiczne miasta i wizualizacje nowego osiedla mieszkań komunalnych przy ul. Łąkowej. To na początek. Co kilka miesięcy będziemy zmieniać wsad wystawy oraz jej lokalizację.

Tylko w zeszłym roku na takich tablicach na placu Dworcowym prezentowaliśmy Halinkę po renowacji, a na przystani „wystawę powodziową” ze zdjęciami Raciborza z lipca 1997 r.


W tym roku startujemy z galerią dokumentującą obchody wielkiego jubileuszu 800-lecia nadania praw miejskich. To zatrzymane w kadrach wspomnienia wydarzeń kulturalnych, imprez sportowych i inicjatyw mieszkańców, którymi żyło nasze miasto w minionym roku.

Informujemy także o działaniach proekologicznych. Obrazujemy je liczbami. Prezentujemy nowy Program Ograniczania Niskiej Emisji (przypominamy nabór wniosków rusza już w lutym).
W środę przekazaliśmy lokatorom klucze do nowych mieszkań TBS na Ostrogu. Kilka tygodni temu otrzymaliśmy decyzję o przyznaniu 45% dofinansowania do budowy nowego osiedla mieszkań komunalnych przy ul. Łąkowej. Chcemy już teraz pokazać naszym mieszkańcom, jak te nowe budynki będą się prezentować. Te informacje także znalazły się na wystawie.

Ideą jest wyjście poza internetową rzeczywistość i łamy prasy do mieszkańców i przyjezdnych z informacją o najważniejszych przedsięwzięciach, rocznicach i działaniach Miasta Racibórz.

Chcemy, aby wystawa była nośnikiem ważnych informacji, aby była aktualna. Będziemy zmieniać zarówno jej lokalizację, jak i wsad. W przyszłości pokażemy wizualizacje ulicy Długiej, Placu Długosza, czy przebiegu drogi Regionalnej Racibórz Pszczyna. Zaprezentujemy efekty realizowanego od lat Budżetu Obywatelskiego.

Chętnie zrealizujemy też pomysły mieszkańców. Macie pomysł na ciekawy temat, który możemy zaprezentować w przestrzeni miejskiej? Zgłaszajcie to poprzez naszego FB lub mailowo na adres: siwek.lucyna@um.raciborz.pl

/fot.arch.redakcji/

/ raciborz.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL