2018-01-17

Prokurator zabezpieczył majątek pracownicy banku podejrzanej o oszustwa.Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim nadzoruje śledztwo przeciwko Monice S. i 3 innym podejrzanym. Łącznie zarzucono im popełnienie 27 przestępstw oszustwa oraz fałszowania dokumentów.

Co zarzucono podejrzanym

W toku prowadzonego postępowania ustalano, że Monika S., pełniąc funkcję Dyrektora Oddziału lokalnej placówki banku, zawarła szereg fikcyjnych umów kredytowych, podrabiając podpisy rzekomych kredytobiorców, którzy faktycznie nigdy nie zaciągali kredytów w tym banku. W ten sposób podejrzana nielegalnie uzyskała środki finansowe w kwocie około 390 tysięcy złotych, które następnie wykorzystała na swoje prywatne cele.

W procederze tym podejrzanej Monice S. pomagały trzy inne pracownice banku. Prokurator przedstawił im zarzuty pomocnictwa do przestępstwa oszustwa.

Wobec podejrzanej Moniki S., która przyznała się do popełnienia zarzucanych jej czynów, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zakazu kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Za przestępstwa, których dopuściła się Monika S. i inne podejrzane, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dokonano zabezpieczenia majątkowego

Prokurator, pomimo podejmowanych przez Monikę S. działań związanych z wyzbywaniem się swojego majątku, na poczet przyszłej kary dokonał zabezpieczenia majątkowego na nieruchomości Moniki S. na kwotę blisko 320 tysięcy złotych.

Prokurator skorzystał z możliwości, jakie daje art. 291 par. 1 i 2 kodeksu postępowania karnego oraz art. 45 par. 2 i par. 3 kodeksu karnego. Zgodnie z tymi przepisami możliwe jest dokonanie zabezpieczenia majątkowego nawet wówczas, gdy osoba podejrzana przenosi własność swojego mienia na inne osoby, chcąc w ten sposób uniknąć utraty korzyści finansowych uzyskanych z popełnionego przestępstwa.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Źródło: pk.gov.plherb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL