2017-12-20

Betlejemskie Światło Pokoju w Kancelarii Premiera."Hasło w "W Tobie jest światło" powinno odnosić się do wszystkich, którzy wypełniają zobowiązanie służby, braterstwa i pracy" – mówił premier Mateusz Morawiecki. We wtorek harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego przekazali Radzie Ministrów Betlejemskie Światło Pokoju.

Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia – trafiło do Polski już po raz 27. W uroczystości jego przekazania w KPRM premierowi towarzyszyli ministrowie.

"W Tobie jest światło"

Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi "W Tobie jest światło". "To piękne hasło powinno odnosić się do wszystkich, którzy wypełniają zobowiązanie służby, braterstwa i pracy. Jest aktualne dla Rady Ministrów oraz naszych współpracowników" – mówił premier Mateusz Morawiecki. "Wszyscy możemy się zobowiązać do tego, że będziemy pracować dla dobra Rzeczypospolitej z całych naszych sił" – dodał.

Jak mówił szef rządu, kilka dni temu przeżywaliśmy rocznicę najciemniejszych czasów PRL. "To było jądro ciemności i teraz przechodzimy symbolicznie do tego momentu światłości" – zaznaczył Prezes Rady Ministrów.

Uroczystości w Kancelarii Premiera towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd przez harcerzy i członków rządu.

/fot.arch.redakcji/

/ premier.gov.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL