2017-12-11

Kartki świąteczne dla polskich weteranów.W Belwederze odbyła się kolejna edycja projektu „Kartka dla Weterana”. Dzieci z warszawskich szkół oraz dziennikarze TVP Polonia i Radia dla Ciebie (RDC) przygotowali kartki świąteczne adresowane do polskich kombatantów, mieszkających w domach opieki poza granicami kraju.

-To lekcja patriotyzmu dla najmłodszych, ale i sposób na budowanie wspólnoty między Polakami w kraju i za granicą - powiedział podczas spotkania minister Adam Kwiatkowski.

- Prezydent mówił o tej wspólnocie; mówił o tym, że Polska pamięta o swoich bohaterach, o tych, którzy mieszkają poza Polską i ta akcja to jest tego namacalny dowód - podkreślił prezydencki minister.


reklamaTegoroczne kartki bożonarodzeniowe trafią do Domu Opieki w Marayong w Australii. Przebywa tam około 120 pensjonariuszy polskiego pochodzenia, którzy brali udział w walkach na różnych frontach II wojny światowej. W zeszłorocznej edycji projektu pocztówki trafiły do kombatantów mieszkających w domach opieki w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. (WP)


/fot.arch.redakcji/

/ Prezydent.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL