2017-12-05

"Plac Zabaw Władysława Świętego" otwarty.Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska oraz sekretarz stanu ds. rodziny i młodzieży w Ministerstwie Zasobów Ludzkich Węgier Katalin Novak wspólnie otworzyły „Plac Zabaw Władysława Świętego”, zaprojektowany i stworzony z okazji Roku Kultury Węgierskiej w Polsce.

Plac zabaw jest zlokalizowany przy wejściu do Parku Łazienkowskiego (Agrykola 1). Został sfinansowany przez Ambasadę Węgier, a dzieci znajdą tam wiele informacji na temat historii polsko-węgierskiej i współpracy obu krajów.

To wspaniała inicjatywa, która sprawi radość wielu dzieciom ze stolicy czy odwiedzającym Warszawę - powiedziała minister Elżbieta Rafalska. - Patron placu, Władysław Święty, wielki król Węgier, przyszedł na świat w Krakowie. Czczona u nas św. Kinga, łączona z piękną legendą o pierścieniu, za którym do Wieliczki przywędrowała sól, była córką węgierskiego króla Beli. Od dziś przy Agrykoli najmłodsi będą mogli poznawać historię przez zabawę.

„Plac Zabaw Władysława Świętego” to rozbudowany plac zabaw złożony z wielu urządzeń, będący nie tylko miejscem do świetnej zabawy, lecz także dziełem sztuki nowoczesnej, które przywołuje pamięć o historycznych związkach Polski i Węgier oraz łączącej ich przyjaźni. Plac będzie też dogodnym miejscem do prowadzenia lekcji historii i organizowania zabaw okolicznościowych.

Wszystkie urządzenia zostały wykonane w węgierskiej pracowni, a następnie przewiezione do Polski.

/fot.arch.redakcji/

Zobacz zdjęcia na:

https://www.flickr.com/photos/mpips_rp/sets/72157688032539242

/ mpips.gov.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL