2017-12-03

Warszawa. W miejskim szpitalu św. Zofii powstanie klinika.Miasto Stołeczne Warszawa, jako właściciel spółki Centrum Medycznego „Żelazna”, podpisało umowę o współpracy z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego.

Umowa pomiędzy miejskim szpitalem, a placówką dydaktyczną przewiduje dwa etapy: po nawiązaniu współpracy, oddziały położniczy, ginekologiczny i neonatologiczny staną się III Kliniką Położnictwa i Ginekologii CMKP.

- Szpital cieszy się ogromnym powodzeniem i bije wśród pacjentek rekordy popularności - powiedział podczas wydarzenia Witold Pahl, zastępca prezydent m.st. Warszawy.- Znajduje się – co szczególnie cieszy miasto, jako właściciela – w stabilnej sytuacji finansowej. Zatem, jest mi niezmiernie miło uczestniczyć w kolejnym, ważnym wydarzeniu w życiu spółki i na dowód wspierania przez stołeczny ratusz polityki jej rozwoju, chciałbym przekazać uchwałę Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Spółki, wyrażającą zgodę na nawiązanie współpracy z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego na płaszczyźnie dydaktycznej i badawczej, która będzie krokiem milowym na drodze powstania kliniki w szpitalu Św. Zofii.

Celem Kliniki będzie wraz z udzielaniem świadczeń zdrowotnych mieszkańcom, realizacja zadań badawczych oraz dydaktycznych, czyli kształcenia podyplomowego w zawodach medycznych.


reklamaNawiązanie współpracy przyniesie wiele korzyści Centrum Medycznemu „Żelazna” m.in.:
- wzrost konkurencyjności placówki,
- zwiększenie zainteresowania współpracą z CMŻ lekarzy o wyższych kwalifikacjach,
- możliwości dalszego rozwoju merytorycznego i naukowego pracowników szpitala.

- Dzięki współpracy z CMKP pracownicy szpitala będą mieli możliwość zdobycia kolejnych specjalizacji, a to przyczyni się zarówno do większego bezpieczeństwa pacjentów, jak i do utrzymania w placówce ambitnych lekarzy, dla których leczenie i ciągłe samodoskonalenie jest misją i pasją - dodał wiceprezydent.

/fot.arch.redakcji/

/ um.warszawa.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL