2017-12-01

Warszawa. Ponad 2 mln zł na kluby dla rodzin.Do 14 grudnia br. organizacje pozarządowe mogą składać oferty na organizację klubów dla rodzin w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji. Na ten cel stołeczny ratusz na najbliższe dwa lata przeznaczył ponad 2 mln zł.

Konkurs dotyczy prowadzenia zintegrowanych i kompleksowych działań skierowanych do rodzin z małymi dziećmi (do 6 lat), które mieszkają na rewitalizowanych obszarach Pragi-Północ, Pragi-Południe i Targówka. Organizacje pozarządowe mogą składać oferty do 14 grudnia br. Zadanie realizowane będzie od 1 stycznia 2018 r. do 30 listopada 2019 r. Na ten cel miasto przeznaczyło 2,2 mln zł.

Od 2011 r. dofinansowujemy kluby dla rodzin, w których mamy, ojcowie, babcie, dzieci mogą korzystać m.in. ze spotkań ze specjalistami, zajęć edukacyjnych, warsztatów i grup wsparcia dla dorosłych. Łącznie mamy 30 klubów, w tym 11 działających na obszarze objętym programem rewitalizacji. W ciągu ostatnich czterech lat na kluby dla rodzin przeznaczyliśmy ponad 4 mln zł.

Realizujemy program rewitalizacjiOd 2015 roku miasto prowadzi działania w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji, które skupiają się po prawej stronie Wisły: na Pradze-Północ, Pradze-Południe, Targówku na 6 obszarach: Nowa i Stara Praga, Szmulowizna, Kamionek, Targówek Mieszkaniowy i Fabryczny. Na ten cel do 2022 r. miasto przeznaczy 1,5 mld zł. Rewitalizacja to z jednej strony remonty budynków i ulic, podłączanie do sieci cieplnej, czy przemiany przestrzeni publicznej, z drugiej – rozwój turystyki, kultury, sportu i gospodarki oraz integracja i wsparcie mieszkańców.


/ um.warszawa.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL