2017-10-10

Inauguracja II etapu zakopianki z udziałem premier Beaty Szydło."Zakopianka to symboliczna droga w Polsce. Inwestycja jest realizowana bez przeszkód. Po raz kolejny rząd PiS dotrzymał słowa. To nasz znak rozpoznawczy" – powiedziała premier Beata Szydło w Małopolsce. Szefowa rządu wraz z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem wzięła udział w poniedziałkowej inauguracji budowy drugiego etapu inwestycji drogowej w miejscowości Naprawa.

Zakopianka: nowoczesna inwestycja w symboliczną trasę

Premier Beata Szydło podziękowała ministrowi Andrzejowi Adamczykowi i jego zespołowi za konsekwentne realizowanie inwestycji. "Cieszę się, że inwestycja drążenia tunelu S7 jest realizowana bez przeszkód" – mówiła szefowa rządu. Dodała przy tym, że zakopianka jest znaną wszystkim Polakom, symboliczną drogą i "wszystko wskazuje na to, że niedługo będziemy mogli się cieszyć dobrym dojazdem do Zakopanego".
Kolejna spełniona obietnica rządu PiS

Budowa tunelu pod zakopianką i torami kolejowymi w Poroninie to oczekiwana od wielu lat inwestycja, która ma upłynnić ruch w newralgicznym miejscu trasy Kraków-Zakopane. W sezonie turystycznym tworzą się tu gigantyczne korki. Ta jedna z wielu nowoczesnych inwestycji realizowanych przez gabinet premier Beaty Szydło, usprawni komunikację na polskich drogach. "Po raz kolejny rząd PiS dotrzymuje słowa. To nasz znak rozpoznawczy, to nasza marka" – podkreśla premier.

Budowa węzła drogowego w Poroninie w ciągu zakopianki rozpoczęła się w listopadzie 2016 r. i ma potrwać do końca sierpnia 2018 r. W ramach inwestycji – oprócz dwóch mostów – powstanie też dwupasmowe rondo, zatoki, ścieżki rowerowe i chodniki dla pieszych. Koszt inwestycji oszacowano na 43 mln 868 tys. zł. Prace finansuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

"Na sylwestra 2020 pojedziemy już nową zakopianką" – zapowiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

/fot.arch.redakcji/

/ premier.gov.pl /herb

TOPORTAL jest dziennikiem zarejestrowanyn w Sądzie Okręgowym w Gliwicach.
kontakt z redakcją dostępny TUTAJ

Korzystając z serwisu użytkownik wyraża zgodę na instalację plików cookies.
Wszystkie materiały są chronione ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie powielanie materiałóww oraz ich umieszczanie na innych nośnikach zabronione.
Copyright © 2010-2018 TOPORTAL